Local, Vocal, Global

ছিকিমৰ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে ২৭ অক্টোবৰত মাল্টি-স্পোৰ্ট এৰিনা উদ্বোধন কৰিব

0 8

ছিকিমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী প্ৰেম সিং তামাং-গোলে (Tamang-Golay) ২৭ অক্টোবৰত বহু-ক্ৰীড়া ক্ষেত্ৰ উদ্বোধন কৰিবলৈ সাজু হৈছে।
গেংটক পৌৰ নিগমৰ (জিএমচি) দ্বাৰা নিৰ্মাণ কৰা এই ক্ষেত্ৰখন হ’ব ইয়াৰ প্ৰথম খন ষ্টেডিয়াম, যাক একাধিক ইনড’ৰ (indoor) গেমৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি।

জি.এম.চি. পুঁজিৰ জৰিয়তে বিকশিত, ক্ষেত্ৰখনত এক আন্তৰ্জাতিক মানক ফুটচাল কোৰ্ট (futsal court), টেবুল টেনিছ এলেকা (table tennis area), মাল্টি জিম (multi gym), যোগ হল (yoga hall), ক্ৰিকেট অনুশীলন পিটচ (cricket practicing pitch), লগতে অন্যান্য ক্ৰীড়া সুবিধা অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে।

জিএমচি আয়ুক্ত এইচ.কে. ছেত্ৰীয়ে কৈছিল যে খেলপথাৰত দিন আৰু ৰাতি দুয়ো সময়তে খেল আয়োজন কৰিব পাৰি আৰু খেলপথাৰত পৰ্যাপ্ত পোহৰ প্ৰণালী স্থাপন কৰিব পাৰি।

গম্বুজ আকৃতিত নিৰ্মিত, এৰিনাত পানী সংগ্ৰহ প্ৰণালীও স্থাপন কৰা হৈছে, যাতে সংগ্ৰহ কৰা পানী ৱাছ ৰুমত ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি।
ইফালে, জিএমচিৰ অতিৰিক্ত মুখ্য সচিব গেৰী চোপেলে জানিবলৈ দিয়ে যে এই ক্ষেত্ৰখন ৩০,০০০ ফুটতকৈ ওপৰৰ এলেকাত বিকশিত কৰা হৈছে আৰু কেৱল ৮২৫০ বৰ্গ ফুট জোখৰ ফুটচাল কোৰ্ট আছে।

এক আন্তৰ্জাতিক নিৰ্দিষ্টকৰণ হিচাপে বিবেচিত, এই কোৰ্টৰ ফ্লোৰিং মেপল কাঠেৰে নিৰ্মাণ কৰা হৈছে। ৫৫০ জন বহা ক্ষমতাথকা ফুটচাল কোৰ্ট, খেলৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি, যেনে – বেডমিণ্টন আৰু বাস্কেটবল।

তদুপৰি, তিনিমহলীয়া দক্ষিণ খণ্ডক্ষেত্ৰখনত এটা জিম (gym), যোগ হল (yoga hall), টেবুল টেনিছ কোৰ্ট (table tennis court), ক্ৰিকেট অনুশীলন পিটচ (cricket practicing pitch), কেফেটেৰিয়া (cafeteria), চেঞ্জিং ৰুম (changing rooms) আৰু অন্যান্য অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.