Local, Vocal, Global

অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেডে ডিব্ৰুগড়ত “ড্ৰোন নিৰীক্ষণ প্ৰকল্প” আৰম্ভ কৰিছে

0 8

২৬ অক্টোবৰ, মঙলবাৰে অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেডে অসমৰ ডিব্ৰুগড় জিলাৰ নাওহোলিয়াৰ অ’চিএছ ৪ ত অৱস্থিত ইয়াৰ ক্ষেত্ৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ত এক উচ্চাকাংক্ষী ড্ৰোন নিৰীক্ষণ প্ৰকল্প আৰম্ভ কৰিছে।

E&P (DRIVE)ত উদ্ভাৱন আৰু মূল্যৰ বাবে ডিজিটেল তৎপৰতাৰ অধীনত আৰম্ভ কৰা এই প্ৰকল্পৰ লক্ষ্য হৈছে oil সুৰক্ষা বিভাগৰ বাবে বাস্তৱ-সময়ৰ নিৰীক্ষণ আৰু সক্ৰিয় নিৰাপত্তা সঁহাৰি প্ৰদান কৰা।

ড্ৰাইভৰ অধীনত আৰম্ভ কৰা প্ৰথম পদক্ষেপ বুলি উল্লেখ কৰা, উচ্চাভিলাষী ড্ৰোন নিৰীক্ষণ প্ৰকল্পটোৱে বিভিন্ন oil স্থানত দুৰ্বৃত্তৰ কাৰ্যকলাপ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব।

ইয়াৰ উদ্দেশ্য হৈছে খাৰুৱা তেলৰ চুৰি, ঘনীভূত হোৱা, পাইপ চুৰি কৰা, কুঁৱাৰ মুৰ বোৰ টেম্পাৰিং কৰা আৰু খাৰুৱা তেল বিতৰণ পাইপলাইনৰ টেপিং নিয়ন্ত্ৰণ কৰা।

OIL হৈছে এক প্ৰগতিশীল আৰু দায়িত্বশীল সংগঠন যি নতুন বিকশিত প্ৰযুক্তি গ্ৰহণ কৰি আছে যাক আমাৰ কাৰ্যকৰী ক্ষেত্ৰসমূহৰ উন্নত সুৰক্ষা আৰু সুৰক্ষাৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি। ড্ৰোন নিৰীক্ষণ প্ৰকল্পটো হৈছে এই দিশত এক পদক্ষেপ যি oilক দুৰ্বৃত্তৰ কাৰ্যকলাপ হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰিব, নিৰাপত্তাৰ প্ৰতি দ্ৰুত সঁহাৰি, এইচএছই (স্বাস্থ্য, সুৰক্ষা আৰু পৰিৱেশ) সমস্যা আৰু ইয়াৰ ফলত উৎপাদনশীলতা, লাভ আৰু সুৰক্ষিত কাৰ্যকলাপ বৃদ্ধি হ’ব”– অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেডৰ আৱাসিক মুখ্য কাৰ্যবাহী (RCE)ক অৱগত কৰে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.