Local, Vocal, Global

ভাৰতত যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ৯,২৮৩ টা নতুন কোভিড-১৯ গোচৰ পঞ্জীয়ন

0 100

কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে বুধবাৰে কয় যে ভাৰতত যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ৯,২৮৩ টা নতুন কোভিড -১৯ ৰ ঘটনা পঞ্জীয়ন হৈছে। ইয়াৰ সৈতে, সংক্ৰমণৰ সক্ৰিয় কেচলোড হৈছে ১,১১,৪৮১, যি ৫৩৭ দিনত সৰ্বনিম্ন।

যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দেশত প্ৰায় ৪৩৭ জন লোক কোভিড -১৯ সংক্ৰমণত আক্ৰান্ত হৈ মৃত্যুমুখত পৰিছে, যাৰ ফলত মৃত্যুৰ সংখ্যা ৪,৬৬,৫৮৪ জনলৈ বৃদ্ধি পাইছে।

ইফালে, ভাৰতৰ সক্ৰিয় কেছলোড এতিয়া মুঠ ঘটনাৰ ১ শতাংশতকৈও কম, বৰ্তমান ০.৩২ শতাংশ, যি মাৰ্চ ২০২০-ৰ পিছত সৰ্বনিম্ন।

স্বাস্থ্য আৰু পৰিয়াল কল্যাণ মন্ত্ৰালয়ৰ মতে, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত প্ৰায় ১০,৯৪৯ জন ৰোগী সংক্ৰমণৰ পৰা আৰোগ্য হৈছে। ইয়াৰ সৈতে, দেশত পুনৰুদ্ধাৰৰ সংখ্যা ৩,৩৯,৫৭,৬৯৮ লৈ বৃদ্ধি হৈছে। পুনৰুদ্ধাৰৰ হাৰ বৰ্তমান ৯৮.৩৩ শতাংশ।

“যোৱা ৫১ দিনৰ বাবে দৈনিক ইতিবাচকতাৰ হাৰ (০.৮০ শতাংশ) ২ শতাংশতকৈ কম। সাপ্তাহিক পজিটিভিটি ৰেট (০.৯৩ শতাংশ) যোৱা ৬১ দিনৰ পৰা ২ শতাংশতকৈ কম,” মন্ত্ৰালয়ে কয়।

ইফালে,২৩ নৱেম্বৰলৈকে কোভিড-১৯-ৰ বাবে পৰীক্ষা কৰা মুঠ নমুনা হৈছে ৬৩,৪৭,৭৪,২২৫। ইয়াৰ ভিতৰত, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ১১,৫৭,৬৯৭ টা নমুনা পৰীক্ষা কৰা হৈছিল।

দেশব্যাপী টিকাকৰণ অভিযানৰ অধীনত এতিয়ালৈকে ১১৮ কোটিৰো অধিক কোভিড-১৯ ভেকছিন পালি প্ৰদান কৰা হৈছে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.