Local, Vocal, Global

পত্নীক হত্যা কৰাৰ অভিযোগত স্বামীসহ আন ৩ জন গ্ৰেপ্তাৰ

0 63

দক্ষিণ দিল্লীৰ মালৱীয় নগৰ অঞ্চলত এগৰাকী ৩৩ বছৰীয়া মহিলাক হত্যা কৰাৰ অভিযোগত দিল্লী আৰক্ষীয়ে চাৰিজন লোকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছিল।

গ্ৰেপ্তাৰ হোৱা সকলৰ ভিতৰত মহিলাগৰাকীৰ স্বামী, অঞ্চলটোৰ এগৰাকী কেবল অপাৰেটৰ । তেওঁ তেওঁৰ পত্নীক হত্যা কৰাৰ বাবে ৫ লাখ টকা দিয়াৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দি গোবিন্দপুৰীৰ পৰা তিনিজন যুৱকক নিয়োগ কৰিছিল বুলি অভিযোগ কৰা হৈছে।

যেতিয়া আৰক্ষীয়ে ভুক্তভোগীৰ স্বামী নবীন গুলিয়াৰকল ৰেকৰ্ড স্কেন কৰিছিল, তেওঁলোকে দেখিছিল যে তেওঁ এগৰাকী মহিলাৰ সৈতে নিৰন্তৰ কথা পাতি আছিল। এজন জ্যেষ্ঠ আৰক্ষী বিষয়াই কয়, “যেতিয়া আমি তেওঁক সোধা-পোছা আৰম্ভ কৰিছিলো, তেতিয়া তেওঁ ভাগি পৰিছিল আৰু তেওঁৰ জড়িত থকাৰ কথা স্বীকাৰ কৰিছিল।”

সোধা-পোছাৰ সময়ত, তেওঁ প্ৰকাশ কৰিছিল যে তেওঁ এগৰাকী মহিলাৰ সৈতে সম্পৰ্কত আছিল আৰু তেওঁৰ পত্নীয়ে অলপতে এটা অডিঅ’ ক্লিপ শুনিছিল যিটো মহিলাগৰাকীয়ে তেওঁলৈ হোৱাটছএপত প্ৰেৰণ কৰিছিল। “দম্পতীহালৰ মাজত বিষয়টোক লৈ কাজিয়া হৈছিল আৰু তেতিয়াই তেওঁ তাইক হত্যা কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছিল। তেওঁ গোবিন্দপুৰী অঞ্চলৰ বাসিন্দা তেওঁৰ এজন কৰ্মচাৰীৰ সৈতে বিষয়টো আলোচনা কৰে। পিছৰজনে তেওঁক তিনিজন যুৱকৰ সৈতে পৰিচয় কৰাই দিছিল যাক তেওঁ তেওঁৰ পত্নীক হত্যা কৰাৰ বাবে ৫ লাখ টকা দিয়াৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিছিল,” বিষয়াজনে লগতে কয়।

ইয়াৰ পিছত, আৰক্ষীয়ে তিনিজন অভিযুক্তক তেওঁলোকৰ বাসগৃহৰ পৰা আটক কৰে। তেওঁলোকে প্ৰকাশ কৰিছিল যে যেতিয়া তেওঁৰ পত্নী অকলে আছিল তেতিয়া তেওঁলোকে তেওঁৰ ঘৰলৈ আহিছিল আৰু তেওঁক ২০ বাৰ চুৰিৰে আঘাত কৰিছিল। তাইক হত্যা কৰাৰ পিছত, তেওঁলোকে অনুসন্ধানকাৰী সকলক ভুল পথ প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ ঘৰটো লণ্ডভণ্ড কৰিছিল আৰু ঘটনাস্থলীৰ পৰা পলাই গৈছিল।

Leave A Reply

Your email address will not be published.