Local, Vocal, Global

বিৰাট কোহলীৰ জীয়েকলৈ ভাবুকি : হায়দৰাবাদৰ পৰা আই.আই.টিয়ান আটক

0 7

মুম্বাই অপৰাধ শাখাৰ চাইবাৰ চেলে বুধবাৰে হায়দৰাবাদৰ চাংগাৰেড্ডীৰ পৰা এগৰাকী ২৩ বছৰীয়া আইআইটিয়ানক টুইটাৰত ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলৰ অধিনায়ক বিৰাট কোহলীৰ জীয়েকক ধৰ্ষণৰ ভাবুকি দিয়াৰ অভিযোগত গ্ৰেপ্তাৰ কৰে। বৰ্তমান আইআইটিৰ পৰা স্নাতকোত্তৰ পৰীক্ষা কৰি থকা অভিযুক্তজনে টি-২০ বিশ্বকাপত ভাৰতে পাকিস্তানৰ বিৰুদ্ধে খেলখনত পৰাজিত হোৱাৰ পিছত ছ’চিয়েল মিডিয়া প্লেটফৰ্মত ট্ৰ’ল হৈ থকা বলাৰ মহম্মদ চামীক সমৰ্থন কৰি এক বিবৃতি জাৰি কৰাৰ পিছত কোহলীৰ জীয়েকৰ ওপৰত নিৰ্দেশিত ধৰ্ষণৰ ভাবুকি পোষ্ট কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপিত হৈছে।

টুইটটো ভাইৰেল হোৱাৰ লগে লগে, চাইবাৰ চেলে তেওঁৰ মেনেজাৰৰ জৰিয়তে কোহলীৰ পৰা এটা অভিযোগ পাইছিল। চাইবাৰ চেলে তেতিয়া বিষয়টোৰ তদন্তৰ বাবে এটা দল গঠন কৰিছিল আৰু অভিযুক্তজনক হায়দৰাবাদলৈ বিচাৰি উলিয়াইছিল। ৰশ্মি কাৰান্দিকৰৰ তত্বাৱধানত এটা দলে তেতিয়া হায়দৰাবাদলৈ গৈ অভিযুক্তজনক আটক কৰিছিল। “এটা অভিযোগৰ ভিত্তিত আমি এখন এজাহাৰ পঞ্জীয়ন কৰিছিলো আৰু কাৰিকৰী প্ৰমাণৰ সহায়ত হায়দৰাবাদৰ পৰা অভিযুক্তজনক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছিলো । অভিযুক্তজনে তেওঁৰ সকলো ছ’চিয়েল মিডিয়া একাউণ্টত নিজৰ পৰিচয় লুকুৱাবলৈ মুখা পিন্ধিছিল কিন্তু আমি তেওঁক অনুসৰণ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছিলো,” ডিচিপি চাইবাৰ ৰশ্মি কাৰান্দিকৰে কয়।

আন এজন বিষয়াই কৈছিল, “যিহেতু তেওঁ এজন আইআইটিয়ান, তেওঁ নিজৰ প্ৰকৃত পৰিচয় লুকুৱাবলৈ সকলো সাৱধানতা অৱলম্বন কৰিছিল আৰু তেওঁৰ টুইট টো ভাইৰেল হোৱাৰ পিছত তেওঁৰ একাউণ্ট বিলোপ কৰিছিল।” মুম্বাই চাইবাৰে কৈছিল যে দিল্লী চাইবাৰ অপৰাধ কেন্দ্ৰৰ উপ সঞ্চালক দীপক বিৰামানে অপৰাধীজনক ধৰিবলৈ যথেষ্ট কাৰিকৰী সমৰ্থন দিছিল। আইপিচি আৰু তথ্য প্ৰযুক্তি আইনৰ প্ৰাসংগিক ধাৰাৰ অধীনত গোচৰ ৰুজু কৰা অভিযুক্তজনক মুম্বাইলৈ অনা হৈছে আৰু আজি আদালতত হাজিৰ কৰোৱা হ’ব।

Leave A Reply

Your email address will not be published.