Local, Vocal, Global

মিজোৰামে ৪৫৯ টা নতুন কোভিড-১৯ ঘটনাৰ সৈতে ৮.৮৭% ইতিবাচকতাৰ হাৰ প্ৰতিবেদন কৰিছে

0 26

ৰাজ্যৰ তথ্য আৰু জনসম্পৰ্ক বিভাগৰ (DIPR) শেহতীয়া প্ৰতিবেদন অনুসৰি মিজোৰামে যোৱা ২৪ ঘণ্টাত মুঠ ৪৫৯ টা নতুন কোভিড-১৯ গোচৰ পঞ্জীয়ন কৰিছে, আৰু এটা মৃত্যু। ইয়াৰ উপৰিও, আজি পুৱা ৭ বজাত ৰাজ্য চৰকাৰে ভাগ বতৰা কৰা তথ্য অনুসৰি দৈনিক ইতিবাচকতাৰ হাৰ ৮.৮৭% বুলি জনা গৈছে।

সক্ৰিয় কেচলোড এতিয়া ৫৩৯০ ত আছে। আনহাতে, মিজোৰামত এতিয়ালৈকে মুঠ ১,২৯,৮৪৫ টা কোভিড-১৯ টা ঘটনা সংঘটিত হৈছে। মুঠ ৪৬৭ জন লোক মাৰাত্মক সংক্ৰমণত আক্ৰান্ত হৈ মৃত্যুবৰণ কৰিছে। ১৬ নৱেম্বৰ, ২০২১ তাৰিখে মুঠ ৬১৭৪ টা নমুনা পৰীক্ষা কৰা হৈছিল, যাৰ ভিতৰত ২৮২ টা নমুনা পুৰুষৰ আছিল, আনহাতে ৩২৯ গৰাকী মহিলা।

যদি ডি.আই.পি.আৰ. প্ৰতিবেদন প্ৰসংগত লোৱা হয়, পৰীক্ষা কৰা মুঠ নমুনাৰ ভিতৰত – ২৬৪ জন লক্ষণযুক্ত ৰোগীৰ, আৰু ১৯৫ জন লক্ষণহীন।

তদুপৰি, উত্তৰ-পূবৰ ৰাজ্যখনত মুঠ পুনৰুদ্ধাৰৰ হাৰ হৈছে ১,২৩,৯৮৮। চৰকাৰী বিবৃতিটোত আৰু কোৱা হৈছে যে, আৰটি-পিচিআৰ পৰীক্ষাত ধৰা পৰিছিল: ৬৪ টা ধনাত্মক ঘটনা (১৩.৫০%), ট্ৰুনেটে ৫১ টা (২৪.৭৫%) ধনাত্মক ঘটনা চিনাক্ত কৰিছিল, আনহাতে আৰএজিটি আৰু এফআইএ-য়ে ক্ৰমান্বয়ে ৩৪৪ (১১.০৪%) আৰু 0 টা ইতিবাচক ঘটনা চিনাক্ত কৰিছিল।

Leave A Reply

Your email address will not be published.