Local, Vocal, Global

হিমাচল প্ৰদেশৰ প্ৰাক্তন মন্ত্ৰী জি এছ বালিৰ মৃত্যু

0 10

জ্যেষ্ঠ কংগ্ৰেছ নেতা আৰু হিমাচল প্ৰদেশৰ প্ৰাক্তন মন্ত্ৰী গুৰমুখ সিং বালিৰ দীৰ্ঘদিনীয়া অসুস্থতাৰ পিছত শনিবাৰে পুৱতি নিশা মৃত্যু হয়।

চাৰিটা কাৰ্যকালৰ প্ৰাক্তন বিধায়কজনে নতুন দিল্লীৰ অল ইণ্ডিয়া ইনষ্টিটিউট অৱ মেডিকেল চাইন্সেছত (এইমছ) শেষ নিশ্বাস ত্যাগ কৰে, তেওঁৰ পুত্ৰ আৰু কংগ্ৰেছৰ সম্পাদক ৰঘুবীৰ সিং বালিয়ে তেওঁৰ ফেচবুক পৃষ্ঠাত পোষ্ট কৰিছে। তেওঁ কয়, “গভীৰ হৃদয় আৰু গভীৰ দুখৰ সৈতে আমি জনাইছো যে মোৰ দেউতা আৰু প্ৰাক্তন মন্ত্ৰী জি এছ বালি আমাৰ সৈতে আৰু নাই।” “মোৰ দেউতাই সদায় কয় যে জি এছ বালিৰ মৃত্যু হ’ব পাৰে কিন্তু তেওঁ সদায় মানুহৰ হৃদয়ত জীয়াই থাকিব। তেওঁৰ নীতিবোৰে আমাক পথ প্ৰদৰ্শন কৰি থাকিব,” ৰঘুবীৰে লগতে কয়।

বালিৰ জন্ম ১৯৫৪ চনৰ ২৭ জুলাইত কাংৰাত হৈছিল। তেওঁ কংগ্ৰেছ সেৱা দলত তেওঁৰ ৰাজনৈতিক কেৰিয়াৰ আৰম্ভ কৰিছিল। তেওঁ ১৯৯৫-৯৮ চনলৈ সেৱা দলৰ ৰাজ্যিক মুৰব্বী আছিল। তেওঁ ১৯৯৮ চনত প্ৰথমবাৰৰ বাবে নাগৰোটা বাগৱান সমষ্টিৰ পৰা ৰাজ্যিক বিধানসভালৈ নিৰ্বাচিত হৈছিল আৰু ২০০৩ চনত পুনৰ নিৰ্বাচিত হৈছিল। তেওঁ বীৰভদ্ৰ সিঙ নেতৃত্বাধীন কংগ্ৰেছ চৰকাৰৰ পৰিবহন মন্ত্ৰী আছিল।

Leave A Reply

Your email address will not be published.