Local, Vocal, Global

অসম-মিজোৰাম সীমান্তত কাছাৰ আৰক্ষীয়ে বিস্ফোৰক নিষ্ক্ৰিয় কৰে

0 16

ৰাজ্যৰ সীমা সমস্যাক লৈ অসম আৰু মিজোৰামৰ মাজত সৃষ্টি হোৱা উত্তেজনাৰ মাজতে কাছাৰ আৰক্ষীয়ে আজি আন্তঃৰাজ্যিক সীমান্তত এটা সন্দেহজনক বস্তু ধৰা পেলাইছে। খবৰ অনুসৰি, আৰক্ষীৰ বিশেষ শাখাৰ কৰ্মচাৰীসকলে বিস্ফোৰণৰ পৰা এটা ইম্প্ৰুভাইজড এক্সপ্লোচিভ ডিভাইচ নিষ্ক্ৰিয় কৰিছিল।

জ্যেষ্ঠ আৰক্ষী কৰ্মীসকলৰ মতে, “বস্তুটো বিস্ফোৰক বুলি ধৰা পৰিছিল আৰু আন্তঃৰাজ্যিক সীমান্তৰ ওচৰৰ দূৰৱৰ্তী স্থানত সফলতাৰে নিষ্ক্ৰিয় কৰা হৈছিল। আৰক্ষীয়ে সীমান্তত বাস কৰা লোকসকলক সতৰ্ক আৰু সতৰ্ক হৈ থাকিবলৈ আহ্বান জনাইছে”।
ইফালে, কাছাৰৰ আৰক্ষী অধীক্ষক ৰমনদীপ কৌৰে সংবাদ মাধ্যমক জনায় যে এটা নিৰ্মাণাধীন দলঙৰ ওচৰত ৰখা বিস্ফোৰকৰ উৎস চিনাক্ত কৰাৰ বাবে তদন্ত চলি আছে।

এছ.পি কৌৰে কয়, “প্ৰাথমিক প্ৰতিবেদন অনুসৰি জিলেটিন আৰু ডিটোনেটৰৰ মিশ্ৰণ থকা যথাযথ অনুসন্ধানৰ পিছত আৰক্ষীয়ে নিষ্ঠাৰে বিস্ফোৰকটো নিষ্ক্ৰিয় কৰি দিয়াৰ পিছতো ওচৰ-পাজৰৰ নিৰাপত্তা বৃদ্ধি কৰা হৈছে। আমি উন্নয়নবোৰ এছ পি কোলাচিব জিলাক অৱগত কৰিছো আৰু বিস্ফোৰকৰ উৎস জানিবলৈ তদন্ত চলি আছে। আমি সমগ্ৰ অঞ্চলটো তছনছ কৰিছো আৰু সতৰ্কতা বজাই ৰখা হৈছে।”

সূত্ৰ অনুসৰি, সুৰক্ষিত চিনাক্তকৰণ আৰু বিস্ফোৰণৰ পিছত, আই.ই.ডি.-ৰ উৎস বিচাৰি উলিওৱাৰ বাবে ইয়াক এক সুৰক্ষিত স্থানত ৰখা হৈছিল।

উল্লেখ কৰিব পাৰি যে, আন্তঃৰাজ্যিক সীমান্তৰ ওচৰ-পাজৰত উত্তেজনা সৃষ্টি কৰাৰ বাবে এইটো সঁচাকৈয়ে এক বিস্ফোৰক বা প্ৰৱঞ্চনামূলক প্ৰয়াস নে কি নিৰ্ণয় কৰিবলৈ বম্ব স্কোৱাড বিশেষজ্ঞ সকলক মাতি অনা হৈছিল। কিন্তু এতিয়া কাচাৰ আৰক্ষীয়ে নিশ্চিত হৈছে যে বস্তুটো এটা বোমা আছিল।

Leave A Reply

Your email address will not be published.