Local, Vocal, Global

ভাৰতৰ শীর্ষ ৫ খন ৰাজ্যৰ ভিতৰত স্মার্ট পুলিচিং সূচক ২০২১ ত উজলিলে উত্তৰ পূবৰ অসম আৰু ছিকিম

0 59

১৯ নৱেম্বৰ: আই পি এফ স্মার্ট পুলিচিং সূচক ২০২১ য়ে অসম আৰু ছিকিমক শীর্ষ পাঁচখন ৰাজ্যত স্থান দিছে। আই পি এফ স্মার্ট পুলিচিং ইণ্ডেক্স ২০২১ অনুসৰি, অসম আৰক্ষী তৃতীয় স্থানত আছে। উত্তৰৰ ৰাজ্যবোৰৰ তুলনাত, দক্ষিণৰ ৰাজ্য আৰু উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলৰ কেইবাখনো ৰাজ্যই বেছিভাগ পুলিচিং সূচকত অধিক কাম কৰিছিল। সামগ্রিক আৰক্ষীৰ বাবে আই পি এফ স্মার্ট পুলিচিং সূচক ২০২১ ৰ শীর্ষ পাঁচখন ৰাজ্য হৈছে অন্ধ্ৰ প্ৰদেশ, তেলেংগানা, অসম, কেৰালা আৰু ছিকিম। আনহাতে, বিহাৰ, উত্তৰ প্ৰদেশ, ছত্তিশগড়ের, ঝাৰখণ্ড আৰু পঞ্জাৱক তলৰ পৰা শীর্ষলৈ তালিকাভুক্ত কৰা হৈছে। তদুপৰি ‘আই পি এফ স্মার্ট পুলিচিং ইণ্ডেক্স ২০২১’ ত শীর্ষ পাঁচখন ৰাজ্য হিচাপে আত্মপ্রকাশ কৰা ৰাজ্যকেইখন হ’ল অন্ধ্ৰ প্ৰদেশ (৮.১১), তেলেংগানা (৮.১০), অসম (৭.৮৯), কেৰালা (৭.৫৩) আৰু ছিকিম (৭.১৮)।

আই পি এফ স্মার্ট পুলিচিং ইণ্ডেক্সৰ উদ্দেশ্য হৈছে ভাৰতত আৰক্ষীৰ মানদণ্ডৰ ওপৰত জনমত নিৰ্ধাৰণ কৰা আৰু লগতে আৰক্ষীৰ ওপৰত জনসাধাৰণৰ বিশ্বাস নিৰ্ধাৰণ কৰা। উল্লেখ্য যে স্বতন্ত্র থিংক-টেংক ইণ্ডিয়ান পুলিচ ফাউণ্ডেচনৰ দ্বাৰা কৰা দেশব্যাপী মূল্যায়নৰ সিদ্ধান্ত অনুসৰি, আটাইতকৈ বেয়া সামগ্রিক আৰক্ষী আছে বিহাৰত আৰু তাৰ পিছত আছে উত্তৰ প্ৰদেশত।

Leave A Reply

Your email address will not be published.