Local, Vocal, Global

আগ্ৰা মহাবিদ্যালয়ে পাক জয়ৰ ওপৰত হোৱাটছএপ পদৰ বাবে ৩ কাশ্মীৰী শিক্ষাৰ্থীক নিলম্বন কৰিছে

0 6

উত্তৰ প্ৰদেশৰ আগ্ৰাৰ এখন অভিযান্ত্ৰিক মহাবিদ্যালয়ে টি-২০ বিশ্বকাপ লীগৰ এখন খেলত ভাৰতৰ বিৰুদ্ধে জয়লাভ কৰাৰ পিছত পাকিস্তানৰ খেলুৱৈসকলক প্ৰশংসা কৰি হোৱাটছএপৰ মৰ্যাদা পোষ্ট কৰাৰ অভিযোগত জম্মু-কাশ্মীৰৰ তিনিজন শিক্ষাৰ্থীক নিলম্বন কৰা হৈছে।

শিক্ষাৰ্থীসকল- আৰ্ছিদ ইউচেফ, ইনায়াত আলতাফ শ্বেখ, শওকত আহমেদ গনাই – বিচপুৰীৰ ৰাজা বলৱন্ত সিং অভিযান্ত্ৰিক কাৰিকৰী চৌহদৰ ।

মহাবিদ্যালয়ৰ ছাত্ৰাবাসটোৱে পাকিস্তানৰ পক্ষত মৰ্যাদা দিয়াৰ শিক্ষাৰ্থীসকলৰ কাৰ্যক “অনুশাসনহীনতা আইন” বুলি অভিহিত কৰিছিল ।”সেয়েহে হোষ্টেলৰ অনুশাসন সমিতিয়ে তেওঁলোক তিনিওজনকে তাৎক্ষণিক ভাৱে নিলম্বন কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে । বিজেপি যুৱ শাখাৰ স্থানীয় নেতাসকলেও জগদীশপুৰা আৰক্ষী থানাত কাশ্মীৰৰ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলৰ বিৰুদ্ধে অভিযোগ দাখিল কৰিছে।

এছপি (মহানগৰ) আগ্ৰা বিকাশ কুমাৰে কৈছিল যে আৰক্ষীয়ে এই বিষয়ে এটা অভিযোগ পাইছিল আৰু অভিযোগৰ ভিত্তিত ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিব।পৰৱৰ্তী সময়ত, মহাবিদ্যালয় প্ৰশাসনে সোমবাৰে শিক্ষাৰ্থীসকলক নিলম্বন কৰে।

“শিক্ষাৰ্থীসকলে প্ৰধানমন্ত্ৰী চুপাৰ স্পেচিয়েল আঁচনিৰ অধীনত অধ্যয়ন কৰি আছিল। আমি প্ৰধানমন্ত্ৰী কাৰ্যালয় আৰু এআইচিটিইক শিক্ষাৰ্থীসকলৰ আইনৰ বিষয়েও অৱগত কৰিছো । অৱশ্যে, শিক্ষাৰ্থীসকলে ক্ষমা বিচাৰিছে,” প্ৰতিষ্ঠানটোৰ প্ৰশাসন আৰু বিত্ত সঞ্চালক ড০ পংকজ গুপ্তাই এইদৰে কয়।

দেওবাৰে, ভাৰতে পাকিস্তানৰ বিৰুদ্ধে আৰম্ভণিৰ টি-২০ বিশ্বকাপৰ মেচখন ১০ উইকেটত হেৰুৱায়। এইটো প্ৰথম বাৰৰ বাবে আছিল যে ভাৰতে বিশ্বকাপত পাকিস্তানৰ হাতত পৰাজিত হৈছিল।

Leave A Reply

Your email address will not be published.