Local, Vocal, Global

কৰ্ণাটকৰ নবোদয় বিদ্যালয়ৰ ৩৩ জন শিক্ষাৰ্থীয়ে কোভিড-১৯ ৰ বাবে ইতিবাচক পৰীক্ষা কৰিছে

0 39

কৰ্ণাটকৰ কোডাগুৰ মাদিকেৰীত জৱাহৰ নবোদয় বিদ্যালয়ৰ মুঠ ৩৩ জন শিক্ষাৰ্থীয়ে কোভিড-১৯ ৰ বাবে ইতিবাচক পৰীক্ষা কৰিছে। শিক্ষাৰ্থীসকলে ইতিবাচক পৰীক্ষা কৰাৰ পিছত বিদ্যালয়খনক নিয়ন্ত্ৰণ ক্ষেত্ৰ হিচাপে ঘোষণা কৰা হৈছে।

যেতিয়া কিছুমান শিক্ষাৰ্থীৰ জ্বৰ হৈছিল তেতিয়া প্ৰাদুৰ্ভাৱটো ধৰা পৰিছিল। বিদ্যালয় পৰিচালনাৰ দ্বাৰা সকলো ২৮৭ জন শিক্ষাৰ্থীক কোভিড-১৯ পৰীক্ষা কৰাইছিল আৰু ফলাফল বুধবাৰে বাহিৰ হৈছিল।

কোভিড-১৯ পজিটিভ পৰীক্ষা কৰা বেছিভাগ শিক্ষাৰ্থী লক্ষণহীন। আন শিক্ষাৰ্থীসকলক সাত দিনৰ বাবে পৃথক কৰিবলৈ কোৱা হৈছে।

জিলা স্বাস্থ্য বিষয়াই বৃহস্পতিবাৰে বিদ্যালয় চৌহদ পৰিদৰ্শন কৰিছিল আৰু অভিভাৱকসকলক আতংকিত নহ’বলৈ কৈছিল।

কৰ্ণাটকৰ বিদ্যালয়সমূহ ২৫ অক্টোবৰৰ পৰা ১ম ৰ পৰা ৫ ম শ্ৰেণীৰ শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে পুনৰ মুকলি কৰা হয়। চৰকাৰে ৬ ৰ পৰা ৮ ম শ্ৰেণীৰ শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে ৬ ছেপ্টেম্বৰ আৰু ২৩ আগষ্টৰ পৰা ৯ ৰ পৰা ১২ শ্ৰেণীৰ শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে বিদ্যালয় সমূহ পুনৰ মুকলি কৰে।

চৰকাৰে কিছুমান নিৰ্দেশনা নিৰ্ধাৰণ কৰিছে, যেনে প্ৰৱেশৰ সময়ত কোভিড-১৯ লক্ষণৰ বাবে স্ক্ৰীণিং, শ্ৰেণীকোঠাত ক্ষমতাৰ ৫০ শতাংশ, হেণ্ড চেনিটাইজাৰৰ ব্যৱস্থা, নিম্নতম এক মিটাৰ শাৰীৰিক দূৰত্ব, আৰু ১ শতাংশ ছডিয়াম হাইপোক্লৰাইট দ্ৰৱণ ব্যৱহাৰ কৰি দৈনিক শ্ৰেণীকোঠাবোৰ বীজাণুমুক্ত কৰা।

Leave A Reply

Your email address will not be published.