Local, Vocal, Global

৩ বছৰীয়া ল’ৰাটোক চুবুৰীয়াৰ দ্বাৰা হত্যা কৰা হৈছিল যিয়ে ভাবিছিল যে তাৰ পিতৃ-মাতৃয়ে ক’লা যাদু কৰিছিল

0 10

মধ্য প্ৰদেশ আৰক্ষীয়ে বৃহস্পতিবাৰে সন্ধিয়া কয় যে এজন তিনি বছৰীয়া লৰা তেওঁৰ চুবুৰীয়াই হত্যা কৰিছিল, যিয়ে বিশ্বাস কৰিছিল যে শিশুটোৰ পিতৃ-মাতৃয়ে তেওঁৰ পৰিয়ালৰ শান্তি বিঘ্নিত কৰিবলৈ ক’লা যাদু কৰি আছে।

আৰক্ষীয়ে বৃহস্পতিবাৰে ২০ অক্টোবৰত খাণ্ডাৱাৰ মুণ্ডি নগৰত তিনি বছৰীয়া লৰা অক্ষাংশৰ হত্যাৰ সন্দৰ্ভত এজন শ্ৰী ৰামক গ্ৰেপ্তাৰ কৰে।

খাণ্ডৱাৰ আৰক্ষী অধীক্ষক (এছপি) বিবেক সিঙে সংবাদ মাধ্যমক কৈছিল যে ২০ অক্টোবৰৰ সন্ধিয়া অক্ষাংশৰ পিতৃ-মাতৃয়ে পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে সন্ধিয়া তেওঁক বিচাৰি পোৱাত বিফল হোৱাৰ পিছত তেওঁৰ নিৰুদ্দেশ হোৱাৰ অভিযোগ দাখিল কৰিছিল।

অভিযোগ অনুসৰি, শিশুটোৱে তেওঁলোকৰ ঘৰৰ সন্মুখত খেলি আছিল আৰু তাৰ মাক-দেউতাকে তেওঁলোকৰ চুবুৰীয়াক ক’তো বিচাৰি পোৱাত বিফল হোৱাৰ পিছত অৱগত কৰিছিল।

চুবুৰীয়া আৰু অক্ষংশৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে ওচৰৰ অঞ্চল আৰু বজাৰত অক্ষংশক বিচাৰিবলৈ ওলাইছিল। শিশুটোক বিচাৰি পোৱাত বিফল হোৱাৰ পিছত, অভিভাৱকে স্থানীয় আৰক্ষীৰ ওচৰত অভিযোগ কৰিছিল। ২১ অক্টোবৰত, অক্ষংশৰ মৃতদেহ গাওঁখনৰ এটা পৰিত্যক্ত ঘৰৰ পৰা এটা মোনাত ভৰ্তি অৱস্থাত উদ্ধাৰ কৰা হৈছিল।

তিনি বছৰীয়া শিশুটোৰ হত্যাৰ আঁৰত থকা লোকসকলক বিচাৰি উলিয়াবলৈ আৰু গ্ৰেপ্তাৰ কৰিবলৈ খাণ্ডৱা এছপিয়ে এটা বিশেষ অনুসন্ধানকাৰী দল (এছআইটি) গঠন কৰিছিল।

খাণ্ডৱা আৰক্ষীয়ে তেওঁলোকৰ অনুসন্ধানৰ সময়ত জানিব পাৰিছিল যে শ্ৰী ৰামক শেষবাৰৰ বাবে শিশুটোৰ সৈতে কথা পাতি থকা দেখা গৈছিল । আৰক্ষীয়ে শ্ৰী ৰামক সোধা-পোছাৰ বাবে আটক কৰিছিল ।

এছপিয়ে সংবাদ মাধ্যমক আৰু কৈছিল যে শ্ৰী ৰামে তেওঁৰ অপৰাধ স্বীকাৰ কৰিছে। “তেওঁ আমাক কৈছিল যে প্ৰথমে, তেওঁ প্লাষ্টিকৰ ৰছী ব্যৱহাৰ কৰি লৰা শ্বাসৰুদ্ধ কৰি হত্যা কৰিছিল আৰু তাৰ পিছত তেওঁক এটা মোনাত পেক কৰিছিল,” এছপিয়ে কয়।

এছপিয়ে লগতে কয় যে শ্ৰী ৰাম, অক্ষাংশৰ পৰিয়ালৰ সদস্য আৰু অন্যান্য চুবুৰীয়াসকলৰ সৈতে ২০ অক্টোবৰৰ সন্ধিয়া লৰা সন্ধানত ওলাই গৈছিল।

“অভিযুক্তজনে আমাক কৈছিল যে তেওঁ অক্ষাংশৰ পৰিয়ালৰ প্ৰতিজন সদস্যক হত্যা কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰি আছে কিয়নো তেওঁ বিশ্বাস কৰিছিল যে তেওঁলোকে তেওঁৰ জীৱনত ব্যাঘাত জন্মাবলৈ ক’লা যাদু চলাই আছে। অপৰাধৰ দিনা, যেতিয়া তেওঁ অক্ষাংশক ৰাস্তাত অকলে পাইছিল, তেওঁ তেওঁক তেওঁৰ ঘৰলৈ টানি নিছিল আৰু হত্যা কৰিছিল,” এছপিয়ে যোগ দিছিল।

“আমি লৰা হত্যাকৰাৰ বাবে শ্ৰী ৰামৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতীয় দণ্ডবিধিৰ (আইপিচি) ধাৰাৰ অধীনত হত্যাৰ বিভিন্ন অভিযোগ পঞ্জীয়ন কৰিছো,” এছপিয়ে লগতে কয়।

Leave A Reply

Your email address will not be published.