Local, Vocal, Global

ডিব্ৰুগড়ত চিকিৎসকৰ পুত্ৰসহ ৩ জন ড্ৰাগছ সৰবৰাহকাৰীক গ্ৰেপ্তাৰ

0 14

ডিব্ৰুগড় আৰক্ষীয়ে শুকুৰবাৰে নিশা অসমৰ ডিব্ৰুগড়ৰ মিলান নগৰ অঞ্চলত ৩ জন ড্ৰাগছ সৰবৰাহকাৰীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰে আৰু তেওঁলোকৰ দখলৰ পৰা ১৯.৩৩ গ্ৰাম হেৰোইন জব্দ কৰে। গ্ৰেপ্তাৰ কৰা ড্ৰাগছ সৰবৰাহকাৰী সকলক ৱাছিম আহমেদ, শ্যামপ্ৰীত দাস আৰু দীপ ডলীবুলি চিনাক্ত কৰা `হৈছে। আৰক্ষীসূত্ৰৰ মতে, শ্যামপ্ৰীত দাস এজন ডিব্ৰুগড়স্থিত চিকিৎসকৰ পুত্ৰ ।

ডিব্ৰুগড় আৰক্ষী থানাৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত বিষয়াৰ সৈতে উপ আৰক্ষী অধীক্ষক (মুখ্য কাৰ্যালয়)ৰ নেতৃত্বত ডিব্ৰুগড় আৰক্ষীৰ এটা দলে শুকুৰবাৰে সন্ধিয়া প্ৰায় ৭ বজাত মিলান নগৰ আৰক্ষী চৌকিৰ অন্তৰ্গত কাংকন নগৰৰ ‘জে’ লাইনৰ এটা দীপ ডলীৰ ভাড়াঘৰত অভিযান চলাই ৩ জন ড্ৰাগছ সৰবৰাহকাৰীক আটক কৰে।

“আমি তেওঁলোকক ডিব্ৰুগড় আৰক্ষী থানালৈ লৈ আহিছো আৰু জেৰা আৰম্ভ কৰিছো। তেওঁলোক ড্ৰাগছ সৰবৰাহকাৰী আৰু দীপ ডলীৰ ভাড়াঘৰৰ পৰা নেটৱৰ্ক চলাই আছে,” এজন আৰক্ষী বিষয়াই কয়।

সূত্ৰসমূহে কৈছিল যে সৰবৰাহকাৰীসকলে এজেণ্টসকলৰ পৰা ঔষধবোৰ সংগ্ৰহ কৰিছিল আৰু সেইবোৰ বিক্ৰী কৰিছিল। তেওঁলোকে ড্ৰাগছসেৱন কৰিছিল আৰু বেছিভাগ যুৱ শিক্ষাৰ্থীক বিক্ৰী কৰাৰ বাবে লক্ষ্য কৰিছিল। অসম আৰক্ষীয়ে ড্ৰাগছৰ বিৰুদ্ধে এক বৃহৎ অভিযান আৰম্ভ কৰিছে আৰু এতিয়ালৈকে যোগান শৃংখলা ভাঙিবলৈ বহুতো ড্ৰাগছ সৰবৰাহকাৰীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.