Local, Vocal, Global

এজন আৰক্ষীসহ ৫ জন লোকক হত্যা কৰাৰ অভিযোগত ১ জনক গ্ৰেপ্তাৰ

0 128

ত্ৰিপুৰা ৰাজ্যৰ খোৱাই জিলাত এজন আৰক্ষী বিষয়াকে ধৰি পাঁচজন লোকক হত্যা কৰাৰ বাবে শুকুৰবাৰে নিশা ত্ৰিপুৰা আৰক্ষীয়ে এজন মিস্ত্ৰীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছিল।

ত্ৰিপুৰাৰ আৰক্ষী সঞ্চালক প্ৰধান (ডিজিপি), ভি এছ যাদৱে কৈছিল যে এজন মিস্ত্ৰীয়ে হিংসাত্মক হৈ পৰিছিল আৰু তেওঁৰ নিজৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলক আক্ৰমণ কৰিছিল, এএনআইয়ে জনায়।

যাদৱে উদ্ধৃতিৰে কয়, “এজন মিস্ত্ৰীয়ে হিংসাত্মক হৈ নিজৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলক আক্ৰমণ কৰাৰ ফলত এজন আৰক্ষী বিষয়াসহ পাঁচজন লোকৰ মৃত্যু হয়। ভয়ংকৰ আক্ৰমণৰ ফলত তেওঁৰ দুগৰাকী ছোৱালী, তেওঁৰ ডাঙৰ ভায়েক, এজন পথচাৰী আৰু খোৱাই আৰক্ষী থানাৰ এজন দ্বিতীয় বিষয়াৰ মৃত্যু হয়।” শুক্ৰবাৰে নিশা ঘটনাটোৰ পিছতে ব্যক্তিজনক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে। অৱশ্যে, পৰৱৰ্তী অনুসন্ধান চলি আছে।

ঘটনাটোৰ অধিক বিৱৰণ ভাগ বতৰা কৰি আৰক্ষী অধীক্ষক খোৱাই জিলা কিৰণ কুমাৰে কয় যে অভিযুক্তজন শুক্ৰবাৰে সন্ধিয়ালৈকে স্বাভাৱিক আছিল কিন্তু, হঠাতে তেওঁ বেলচা চলাই ঘৰৰ ভিতৰত খেলি থকা তেওঁৰ দুয়োজনী ছোৱালীক আক্ৰমণ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিলে। তেওঁৰ ডাঙৰ ভায়েক তেওঁলোকক বচাবলৈ আহিছিল বুলি দেখি কিন্তু তেওঁ তেওঁৰ শৰীৰৰ বিভিন্ন অংশত বাৰে বাৰে চোকা অস্ত্ৰৰ আঘাত পাইছিল যাৰ ফলত মৃত্যু হৈছিল,” কুমাৰে কয়।

“অভিযুক্তজনে তেওঁৰ ঘৰৰ পৰা ওলাই আহিছিল আৰু তেওঁৰ সন্মুখত যিয়ে পাইছিল তেওঁক আক্ৰমণ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল। দেৱৰয়ৰ ঘৰৰ কাষেৰে পাৰ হৈ যোৱা তেওঁৰ পুত্ৰ কৰণবীৰ দাসৰ সৈতে কৃষ্ণ দাস তেওঁৰ খঙৰ চিকাৰ হৈ পৰে৷ ৫৪ বছৰীয়া কৃষ্ণ দাসৰ ঘটনাস্থলীতে মৃত্যু হয় আৰু তেওঁৰ পুত্ৰ গুৰুতৰভাৱে আঘাতপ্ৰাপ্ত হয়,” কুমাৰে লগতে কয়।

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.