Local, Vocal, Global

এগৰাকীয়ে মহিলাই চিঞৰি থকা ভিডিঅ’ ভাইৰেল  

0 7

বিহাৰৰ ছপ্ৰাত এগৰাকী মহিলাক উৎপীড়ন কৰাৰ এটা ভিডিঅ’ ভাইৰেল হৈ আছে। এই ভিডিঅ’টোত, বাইক এখনৰ পিছফালে থকা মহিলাগৰাকীক কিছুমান লোকে উৎপীড়ন কৰিছে কিছুমান মানুহে মহিলাগৰাকীৰ ব্যক্তিগত অংশস্পৰ্শ কৰি আছে।সহকৰ্মী গৰাকীয়ে তাইৰ কাপোৰ ঢাকিবলৈ চেষ্টা কৰা দেখা গৈছে।

ভিডিঅ’টো দৰিয়াপুৰ আৰক্ষী থানা অঞ্চলৰ দৰিয়াপুৰ ৰেল কাৰখানাৰ পৰা দাৰিয়াহাৰা চাৱাৰ হৈ দাৰিয়াহাৰা চৰিয়া গাওঁলৈ যোৱা মুখ্য পথৰ। ভিডিঅ’টোত থকা মহিলাগৰাকীয়ে চিঞৰি আছে। কিছুমান মানুহে মহিলাগৰাকীক ধৰিবলৈ চেষ্টা কৰি আছে। মহিলাগৰাকীয়ে অশ্লীল আচৰণ কৰা পুৰুষৰ কবলৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ চেষ্টা কৰি আছে।
“বিহাৰৰ ছপ্ৰা জিলাত এয়া এক অমানৱীয় ঘটনা, নীতিশ-বিজেপি মিত্ৰজোঁট  ১৫ বছৰ ধৰি বিহাৰৰ  শাসনত আছে, নীতিশ চৰকাৰৰ এয়া নতুন ঘটনা নহয়, ৰাজ্যখনত প্ৰতিদিনে নিৰ্ভীক অপৰাধীয়ে এনে ঘটনা সংঘটিত  কৰে,  নীতিশ চৰকাৰে মহিলাসকলক সুৰক্ষা দিয়াত সম্পূৰ্ণৰূপে ব্যৰ্থ হয়। ‘ কংগ্ৰেছ নেতা চন্দন যাদৱেও ভিডিঅ’টো শ্বেয়াৰ কৰিলিখিছে,”ভিডিঅ’টোবিহাৰৰ ছপ্ৰা জিলাৰবু লি কোৱাহৈছে, গুণ্ডা,ধৰ্ষণকাৰী আৰু কলজুগী অপশাসনৰ দ্বাৰা এগৰাকী মহিলাক মুকলিকৈ অপহৰণ কৰা হৈছে |

দুসপ্তাহ আগতে, পুৰুষ আৰু মহিলাগৰাকীক কিছুমান লোকে অৰণ্যত ধৰা পেলাইছিল। প্ৰথম জেৰা আৰম্ভ হয়, পিছত গাওঁবাসীয়ে বাইক চলাই থকা মহিলাগৰাকীক উৎপীড়ন কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰে৷ প্ৰেমিককো হাতাহাতি কৰা হৈছিল৷ বহু অনুৰোধ কৰাৰ পিছত প্ৰেমিকে মহিলাগৰাকীক বাইকেৰে লৈ গুচি যায়, তনে সময়ত এজন ব্যক্তিয়ে মহিলাগৰাকীক উৎপীড়ন কৰি এটা ভিডিঅ’ বনাইছিল ৷ ঘটনাটোত আৰক্ষী অধীক্ষক সন্তোষ কুমাৰে কয় যে ভিডিঅ’টো লক্ষ্য কৰাৰ লগে লগে ঘটনাটো পৰীক্ষা কৰিবলৈ কেইবাটাও আৰক্ষী দল গঠন কৰা হৈছিল

Leave A Reply

Your email address will not be published.