Local, Vocal, Global

এইমছৰ চিকিৎসকে দিল্লীত মহিলা সহকৰ্মীক ধৰ্ষণ    

0 7

দিল্লীৰ এইমছৰ এজন জ্যেষ্ঠ চিকিৎসকে তেওঁৰ সহকৰ্মীক কামনাৰ ভুক্তভোগী কৰি তুলিছিল। অভিযুক্ত চিকিৎসকজনে তেওঁৰ ঘৰত অপৰাধটো কৰিছিল। য’ত তেওঁ তেওঁৰ সহকৰ্মীক পাৰ্টিলৈ মাতিছিল। আনহাতে,মহাৰাষ্ট্ৰৰ আকোলাত এজন চিকিৎসকক কামনাৰ ভূতে আক্ৰমণ কৰিছিল আৰু তেওঁৰ ৰোগীৰ সৈতে  যৌন সম্ভোগ কৰিছিল৷ ভুক্তভোগীয়ে আৰক্ষীৰ ওচৰত অভিযোগ কৰি ন্যায়বিচাৰিছে৷

দক্ষিণ দিল্লীৰ হাউজ খাছ আৰক্ষী থানা অঞ্চলৰ এইমছ চিকিৎসালয়ৰ এজন জ্যেষ্ঠ চিকিৎসকে ১০ অক্টোবৰত তেওঁৰ ঘৰত এটা পাৰ্টি অনুষ্ঠিত কৰিছিল, য’ত তেওঁ এগৰাকী মহিলা সহকৰ্মীকো ফোন কৰিছিল৷ অভিযোগ কৰা হৈছে যে চিকিৎসকে তাত থকা মহিলা চিকিৎসকগৰাকীক ধৰ্ষণ কৰিছিল, যাৰ অভিযোগ ভুক্তভোগীয়ে নিজেআৰক্ষী থানাত দাখিল কৰিছিল৷ এতিয়া আৰক্ষীয়ে গোচৰ ৰুজু কৰিছে আৰু তদন্ত কৰি আছে৷ অৱশ্যে গোচৰটোৰ অভিযুক্ত চিকিৎসকক  এতিয়াও তদন্ত কৰি আছে৷ গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হোৱা নাই।

ৰোগীক অপ্ৰাকৃতিক ধৰ্ষণ-

মহাৰাষ্ট্ৰৰ আকোলাত এটা আচৰিত ঘটনা পোহৰলৈ আহিছে, য’ত এজন চিকিৎসকে ৰোগীৰ সৈতে অপ্ৰাকৃতিক যৌন সম্ভোগ কৰিছিল৷ ঘটনাটোৰ পিছত ভুক্তভোগী গৰাকীয়ে আৰক্ষী থানালৈ গৈ ঘটনাটো আৰক্ষীক জনায় যাৰ ওপৰত আৰক্ষীয়ে অভিযোগ পঞ্জীয়ন কৰি অভিযুক্ত চিকিৎসকজনক গ্ৰেপ্তাৰ কৰে৷

আজি সাংবাদিকক অৱগত কৰি চিভিল লাইন আৰক্ষী থানাৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত বিষয়া ভানু প্ৰতাপ মাদাৱীয়ে কয় যে আকোলাৰ বিশেষজ্ঞ ডাঃ অনন্ত শেৱালে আগতে ভুক্তভোগীৰ এজন বন্ধুৰ সৈতে এনে জঘন্য কাৰ্য্য কৰিছিল। ভুক্তভোগীজন এটা ব্যক্তিগত ইউটিউব চেনেলৰ সাংবাদিক। তেওঁ প্ৰথম ঘটনাটোৰ সত্যতা জানিবলৈ চিকিৎসকৰ ওচৰলৈ গৈছিল। য’ত চিকিৎসকে তাইক বলপূৰ্বক বিবস্ত্ৰ কৰিছিল আৰু তাইৰ সৈতে অপ্ৰাকৃতিক যৌন সম্ভোগ কৰিছিল। ঘটনাটোৰ পিছত, ভুক্তভোগীজনে নিজেই আৰক্ষীৰ কাষ চাপিছিল আৰু আৰক্ষী বিষয়াজনক গোটেই কথাটো কৈছিল। ভুক্তভোগীৰ অভিযোগৰ ভিত্তিত আৰক্ষীয়ে অভিযুক্ত চিকিৎসকজনৰ বিৰুদ্ধে তাৎক্ষণিকভাৱে ৩৭৭ ধাৰাৰ অধীনত এটা গোচৰ ৰুজু কৰিছে৷ পৰৱৰ্তী পদক্ষেপত আৰক্ষীয়ে অভিযুক্ত চিকিৎসকজনক গ্ৰেপ্তাৰ কৰে৷

Leave A Reply

Your email address will not be published.