Local, Vocal, Global

ছিকিম : ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথ-10 2 দিনৰ বাবে বন্ধ থাকিব

0 9

ছিকিম আৰু কালিম্পঙক শিলিগুৰি, এনএইচ10ৰ সৈতে সংযোগ কৰা মুখ্য ষ্ট্ৰেচ লিংকটো দুদিনৰ বাবে বন্ধ থকাৰ সম্ভাৱনা আছে।

যদিও ১১৪ কিলোমিটাৰ গেংটক-শিলিগুৰি ঘাইপথৰ ধ্বংসাৱশেষ বুধবাৰে পৰিষ্কাৰ কৰা হৈছিল, নেৰানেপেৰা বৰষুণ আৰু বৃহৎ ভূমিস্খলনৰ বাবে যোৱা দুদিন ধৰি বন্ধ ৰখাৰ পিছত, কিন্তু ৰামবিৰ ওচৰৰ বিৰিক দাৰাত সংঘটিত আন এটা ভূমিস্খলনে আকৌ এবাৰ একমুখী যান-বাহনৰ বাবে ব্যৱহৃত মূল সংযোগটো অৱৰোধ কৰে।

চৰকাৰী প্ৰতিবেদনঅনুসৰি ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথ 10-ৰ কাষৰ প্ৰায় সাতটা স্থানত ভূমিস্খলন হৈছিল আৰু অন্তিমটো চেটিজোৰাতহৈছিল, যাৰ পৰা নিশা প্ৰায় 8:30 বজাত ধ্বংসাৱশেষ পৰিষ্কাৰ কৰা হৈছিল।অৱশ্যে, বিৰিক দাৰাত প্ৰায় 15 ৰ পৰা 20 মিটাৰ পথ ৰৈ যোৱাৰ আধা ঘণ্টা পিছত ছিঙি পেলোৱা হৈছিল।

ঘাইপথ বিষয়াসকলৰ মতে, যান-বাহন পুনৰুদ্ধাৰ কৰিবলৈ পৰ্বতৰ এটা ঢাল তললৈ অনা হ’ব, যাৰ বাবে প্ৰায় দুদিন সময়লাগিব।শেহতীয়াকৈ, উত্তৰ বংগত নেৰানেপেৰা বৰষুণৰ ফলত হোৱা বৃহৎ ভূমিস্খলনৰ ফলত পথ অৱৰুদ্ধ হৈ পৰে, যাৰ ফলত মুখ্য অংশত যান-বাহন চলাচল ব্যাহত হয়।যদিও গঙ্গেয় অৱবাহিকাৰ ওপৰত বিকশিত নিম্ন চাপ প্ৰণালী এতিয়া পশ্চিম বংগৰ পৰা বিহাৰলৈ স্থানান্তৰিত হৈছে, কিন্তু এই বিধ্বংসী পৰিস্থিতিয়ে গুৰুতৰ চিহ্ন এৰি ছে, উত্তৰ-পূবৰ ৰাজ্য ছিকিমৰ সৈতে পথ সংযোগ বিচ্ছিন্ন কৰিছে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.