Local, Vocal, Global

মণিপুৰৰ বিদ্যালয়সমূহ এতিয়া পুনৰ খুলিব নোৱাৰিব; শিক্ষা মন্ত্ৰীয়ে কয়

0 9

মণিপুৰৰ শিক্ষা মন্ত্ৰী এছ ৰাজেনে বৃহস্পতিবাৰে স্পষ্ট কৰি দিছিল যে ৰাজ্য চৰকাৰৰ বৰ্তমান কোনো শিক্ষানুষ্ঠান খোলাৰ কোনো পৰিকল্পনা নাই।

covid-19 মহামাৰীৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি এই সিদ্ধান্ত লোৱা হৈছে। যিহেতু ১৮ বছৰৰ তলৰ শিশুৰ ভেকছিন এতিয়াও উপলব্ধ নহয়, সেয়েহে বিদ্যালয়লৈ যোৱা লোকসকলৰ মাজত নতুন সংক্ৰমণে গুৰুতৰ সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। ৰাজ্য চৰকাৰে পাহাৰ আৰু উপত্যকা জিলাৰ বাবে বিভিন্ন প্ৰণালী অনুসৰণ কৰি আছে বুলি অভিযোগ কৰি বাতৰি প্ৰতিবেদনস্পষ্ট কৰাৰ সময়ত তেওঁ একেটা কথা অৱগত কৰিছিল।

সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, পাহাৰীয়া জিলাসমূহত অৱস্থিত কেইখনমান ব্যক্তিগত বিদ্যালয় ইতিমধ্যে পুনৰ মুকলি কৰা হৈছে, আনহাতে উপত্যকাসমূহত থকা বিদ্যালয়সমূহএতিয়ালৈকে পুনৰ খুলিবলৈ অনুমতি দিয়া হোৱা নাই।

“আমি covid-19 মহামাৰীৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি বিদ্যালয়সমূহ বন্ধ কৰি দিছিলো। কোনো বিদ্যালয় পুনৰ খোলাৰ কোনো নতুন আদেশ নাই। আমি এই বিষয়টোত গৃহ বিভাগলৈ পত্ৰ লিখিছো যিহেতু এই বিভাগটোৱে ‘আগবাঢ়ি যাওক’ আদেশ দি আহিছে।” – শিক্ষা মন্ত্ৰীয়ে দৃঢ়তাৰে কয়।

ইফালে, ৰাজ্য চৰকাৰে জাৰি কৰা নতুন নিৰ্দেশনা লাভ কৰাৰ পিছত বৃহস্পতিবাৰে পাহাৰীয়া জিলাৰ প্ৰতিবেদনঅনুসৰি বিদ্যালয়সমূহ পুনৰ খোলা নহয় বুলি জানিবলৈ দিয়ে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.