Local, Vocal, Global

ৰিয়া চক্ৰৱৰ্তীৰ কথা আৰিয়ান খানৰ জামিনৰ শুনানিৰ সময়ত উল্লেখ কৰা হৈছে  

0 19

নাৰ্কোটিক্স কণ্ট্ৰোল ব্যুৰো(এনচিবি)ৰ দ্বাৰা চলি থকা ক্ৰুজ  ড্ৰাগৰ গোচৰত শ্বাহৰুখ খানৰপুত্ৰ  আৰিয়ান খানক গ্ৰেপ্তাৰ কৰাৰ পিছত, চুপাৰষ্টাৰৰ জ্যেষ্ঠ অধিবক্তা সতীশ মানেশিন্দেৰ পৰা সহায় বিচাৰিছিল বুলি জানিব পৰা গৈছে। আৰিয়ানক ৭ অক্টোবৰলৈকে এনচিবিৰ জিম্মালৈ প্ৰেৰণ কৰা হৈছিল। খবৰ পোৱা গৈছে যে অতিৰিক্ত ছলিচিটৰ জেনেৰেল অনিল সিঙে এনচিবিৰ হৈ উপস্থিত হৈছিল আৰু অধিক জিম্মা বিচাৰিছিল। বাৰ আৰু বিচাৰপীঠৰ এক প্ৰতিবেদনত কোৱা হৈছে যে এএছজিয়ে ৰিয়া চক্ৰৱৰ্তীৰ ওপৰত আৰোপ কৰা অভিযোগবোৰ উত্থাপন কৰিছিল, অভিযোগবোৰ কেনেদৰে “জামিন-বিহীন” হয়।

ছলিচিটৰ জেনেৰেলে বোম্বাই উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ ৰায়পঢ়ি এইটো উল্লেখ কৰিছিল যে তেওঁলোকৰ ওপৰত আৰোপ কৰা সকলো এনডিপিএছ অপৰাধ জামিন-অযোগ্য আছিল। মানেশিন্দে কথিত ভাৱে যুক্তি দিছিল যে আৰিয়ানক তেওঁৰ বন্ধু মাৰ্চেণ্টৰ সৈতে ক্ৰুজলৈ আমন্ত্ৰণ জনোৱা হৈছিল আৰু তেওঁ জাহাজত উঠিবলৈ কোনো ধন পৰিশোধ কৰা নাছিল। “আৰিয়ান খানৰ মোবাইল ফোনৰ বাহিৰে আন একো আপত্তিজনক সামগ্ৰী উদ্ধাৰ কৰা হোৱা নাছিল। তেওঁৰ বন্ধুক (মাৰ্চেণ্ট) গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছিল কাৰণ তেওঁৰ লগত ছয় গ্ৰাম চৰস আছিল, কিন্তু মোৰ মক্কেলৰ সৈতে ইয়াৰ কোনো সম্পৰ্ক নাই,” ।

মানেশিন্দে লগতে  এনচিবিৰ দাবীও খণ্ডন কৰিছিল যে খানে বিদেশত থাকোতেও ড্ৰাগছ সেৱন কৰিছিল। “তেওঁৰ বিদেশত থকাৰ গোটেই সময়ছোৱাত, তেওঁ ড্ৰাগছৰ কোনো সৰবৰাহ, যোগান বা বিতৰণৰ সৈতে জড়িত হোৱা নাই,”ইফালে, প্ৰতিবেদনত কোৱা হৈছে যে এনচিবিয়ে আজি আৰিয়ান খানৰ জিম্মা সম্প্ৰসাৰণ বিচাৰিব পাৰে। এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, বুধবাৰে নিশা এনচিবিয়ে বান্দ্ৰাৰ পৰা এজন বিদেশী নাগৰিকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰে। খবৰ পোৱা গৈছিল যে তেওঁৰ পৰা বাণিজ্যিক পৰিমাণৰ মেফেড্ৰোন (এমডি) উদ্ধাৰ কৰা হৈছিল।

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.