Local, Vocal, Global

পাক প্ৰধানমন্ত্ৰী ইমৰান খানে ইলেক্ট্ৰনিক ভোটিং মেচিন প্ৰৱৰ্তনৰ ওপৰত জোৰ দিছে

0 10

ইছলামাবাদ [পাকিস্তান], ৮ অক্টোবৰ (এএনআই): “নিৰ্বাচনী সংস্কাৰ” সন্দৰ্ভত বিৰোধীৰ সংৰক্ষণ থকা স্বত্বেও প্ৰধানমন্ত্ৰী ইমৰান খানে কৈছে যে পৰৱৰ্তী সাধাৰণ নিৰ্বাচন ইলেক্ট্ৰনিক ভোটিং মেচিনৰ(ইভিএম) জৰিয়তে অনুষ্ঠিত হ’ব। খানে কৈছিল যে  ইভিএমে নিৰ্বাচনী প্ৰক্ৰিয়াত স্বচ্ছতা আনিব।”পাকিস্তানৰ নিৰ্বাচনী প্ৰক্ৰিয়াত ইলেক্ট্ৰনিক ভোটিং মেচিনৰ ইতিবাচক প্ৰভাৱৰ বিষয়ে সজাগতা বৃদ্ধি কৰাৰ প্ৰয়োজন আছে। ইয়াৰ বিপৰীতে, পাকিস্তান ডেমক্ৰেটিক মুভমেণ্টৰ (পিডিএম) মুৰব্বী মৌলানা ফজলুৰ ৰেহমানে সোমবাৰে কয় যে তেওঁৰ দলে চৰকাৰৰ দ্বাৰা নিৰ্বাচনী সংস্কাৰ প্ৰৱৰ্তনৰ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ নকৰে পেছাৱাৰত এখন সংবাদমেল সম্বোধন কৰি ৰেহমানে কয়, “চোৰে আমাক হস্তান্তৰ কৰা নিৰ্বাচনী সংস্কাৰ আমি গ্ৰহণ নকৰোঁ।” বেছিভাগ ডাঙৰ বিৰোধী দলে ই ভি এম প্ৰৱৰ্তনৰ বাবে পাকিস্তানৰ প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ নিৰ্বাচনী সংস্কাৰক খাৰিজ  কৰিছে।

ইমৰান খানৰ ইভিএমৰ ওপৰত চাপ থকা স্বত্বেও,বিৰোধীয়ে যুক্তি দিছে যে যিকোনো বস্তু আনৰ দ্বাৰা নিয়ন্ত্ৰিত আৰু পৰিচালিত হয় আৰু নিৰ্বাচনী ফলাফলৰ হেৰফেৰ কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি, ই গ্ৰহণযোগ্য নহয়। এই বছৰৰ আৰম্ভণিতে পাকিস্তান আৰু পাকিস্তান মুছলিম লীগ-নৱাজ (পিএমএল-এন)ৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ চৰ্দাৰ আয়াজ চাদিকে  কৈছিল যে যিবোৰ দেশত ই ভি এমৰ বিচাৰ আৰু পৰীক্ষা কৰা হৈছে সেইবোৰহয় ইতিমধ্যে কাগজৰ বেলটলৈ ঘূৰি আহিছে বা বিভিন্ন কাৰণত পুৰণি ব্যৱস্থালৈ ঘূৰি গৈছে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.