Local, Vocal, Global

দুৰ্গা পূজা উৎসৱৰ মাজতে অসমত ৫০০ ৰো অধিক পথ দুৰ্ঘটনাৰ অভিলেখ 

0 8

এই বছৰ অসম চৰকাৰে কৰোনাভাইৰাছবিয়পাৰ বিৰুদ্ধে এক ব্যৱস্থা হিচাপে দুৰ্গা পূজা | উদযাপনৰ সময়ত কঠোৰ প্ৰটোকল আৰু নিৰ্দেশনা জাৰি কৰিছে। ইফালে, উৎসৱৰ বতৰত অসমত ৫০০ ৰো অধিক পথ দুৰ্ঘটনা নথিভুক্ত কৰা হৈছিল।
ৰাজ্যিক জৰুৰীকালীন সেৱাৰ দ্বাৰা জাৰী কৰা এক প্ৰতিবেদনত, অসমত মুঠ 541 টা পথ দুৰ্ঘটনাসংঘটিত হোৱাৰ খবৰ পোৱা গৈছে।

কামৰূপ গ্ৰাম্যঅঞ্চলত মুঠ ৪৯ টা পথ দুৰ্ঘটনা সংঘটিত হোৱাৰ খবৰ পোৱা গৈছে আনহাতে গোলাঘাট জিলাত ৪৮ টা পথ দুৰ্ঘটনা সংঘটিত হোৱাৰ খবৰ পোৱা গৈছে। শোনিতপুৰ আৰু তিনিচুকীয়া জিলা দুয়োখনে মুঠ ৩২ টা দুৰ্ঘটনাৰ খবৰ দিছিল।
উৎসৱৰ বতৰৰ অন্তিম 5 দিনত, কামৰূপ মেট্ৰ’ত 8 টা পথ দুৰ্ঘটনা সংঘটিত হোৱাৰ খবৰ পোৱা গৈছে।

নৱমীৰ দিনটোত, 14 অক্টোবৰত, 137 টা পথ দুৰ্ঘটনাই ইয়াক আন দিনৰ তুলনাত সৰ্বাধিক সংখ্যা তৈয়াৰ কৰাৰ খবৰ পোৱা গৈছিল। জৰুৰীকালীন সেৱাৰ দ্বাৰা জাৰী কৰা এক প্ৰতিবেদনত, তথ্যবোৰে 11 ৰ পৰা 15 অক্টোবৰৰ ভিতৰত সংঘটিত দুৰ্ঘটনাৰ সংখ্যাৰ বিষয়ে এক ধাৰণা দিয়ে।

“যোৱা বছৰ দুৰ্গা পূজা উদযাপন কৰা হোৱা নাছিল সেয়েহে এনেধৰণৰ কোনো ডাঙৰ দুৰ্ঘটনা হোৱা নাছিল। সাধাৰণ দিনত, আমি প্ৰতিদিনে প্ৰায় 70 ৰ পৰা 80 টা দুৰ্ঘটনা পূৰণ কৰোঁ কিন্তু আজিকালি ই কিছুদিনত এশলৈ বৃদ্ধি পাইছে।”

Leave A Reply

Your email address will not be published.