Local, Vocal, Global

প্ৰখ্যাত সাংবাদিক বৰুণ দাসগুপ্তাৰ ৮৬ বছৰ বয়সত দেহাৱসান

0 8

প্ৰখ্যাত সাংবাদিক বৰুণ দাসগুপ্তাৰ দেওবাৰে পুৱা কলকাতাৰ এখন চিকিৎসালয়ত মৃত্যু হয়। তেওঁৰ বয়স আছিল ৮৬ বছৰ।
চল্ট লেকৰ সাংবাদিক সমবায় হাউচিং কমপ্লেক্সত তেওঁৰ কবি পত্নী ৰুচিৰা শ্যামৰ মৃত্যুৰ পিছত যোৱা চাৰি-পাঁচ বছৰ ধৰি অকলে বাস কৰি থকা দাসগুপ্তাৰ একাধিক অংগ বিকল হৈ আছিল।

বৰুণ দাসগুপ্তাক সোদেপুৰৰ গান্ধী আশ্ৰমত ডাঙৰ দীঘল কৰা হৈছিল, যিটো তেওঁৰ ডাঙৰ খুৰাক সতীশ দাসগুপ্তা আৰু তেওঁৰ দেউতাক ক্ষিতিশ দাসগুপ্তাই স্থাপন কৰিছিল । তেওঁ বাংলা, অসম, হিন্দী আৰু ইংৰাজী ভাষাত দক্ষ আছিল। তেওঁ বহুতো বাতৰি কাকতত কাম কৰিছিল। তেওঁ গুৱাহাটীৰ হিন্দুৰ বিশেষ সংবাদদাতা হিচাপে অৱসৰ গ্ৰহণ কৰিছিল। এজন পেছাদাৰী হিচাপে দাসগুপ্তাই পাটনা, নতুন দিল্লী, কলকাতা আৰু গুৱাহাটীত কাম কৰিছিল। দাসগুপ্তা বহু বছৰ ধৰি ভাৰতীয় সাংবাদিক সংস্থাৰ এজন সক্ৰিয় সদস্য হৈ আছে।

গৌহাটি প্ৰেছ ক্লাবে (জিপিচি) গুৱাহাটীত দ্য হিন্দুৰ মুখ্য সংবাদদাতা হিচাপে অৱসৰ গ্ৰহণ কৰা প্ৰবীণ সাংবাদিক বৰুণ দাসগুপ্তাৰ মৃত্যুত শোক প্ৰকাশ কৰিছে । জিপিচিয়ে এক বিবৃতিত কয় যে জ্যেষ্ঠ লিপিকাৰে কেইবা দশকধৰি চলি থকা কৰ্মজীৱনত অসমকে ধৰি উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলৰ বিভিন্ন বিষয়ত বিস্তৃতভাৱে প্ৰতিবেদন দিছিল।

Leave A Reply

Your email address will not be published.