Local, Vocal, Global

বাৰ বাৰ এনফোৰ্চমেণ্ট ডাইৰেক্টৰেটৰ চমন উপেক্ষা কৰিছে জেকলিন ফাৰ্ণাণ্ডেজে

0 12

এনফোৰ্চমেণ্ট ডাইৰেক্টৰেটৰ দলে ৪ বাৰ বলীউডৰ অভিনেত্ৰী জেকলিন ফাৰ্ণাণ্ডেজক (Jacqueline Fernandez) মানী নণ্ডাৰিং গোচৰত জেৰা কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি আছে, কিন্তু জেকলিন ইডিক জেৰাত সহযোগ কৰা নাই। জেকলিন পূৰ্বে ২৫ ছেপ্টেম্বৰ, ১৫ অক্টোবৰ আৰু ১৬ অক্টোবৰত ইডিৰ সন্মুখত উপস্থিত হোৱা নাছিল, আৰু তাৰ পিছত ১৮ অক্টোবৰতো উপস্থিত নাছিল।

সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, ইডিয়ে ঠগ সুকেশ চন্দ্ৰশেখৰৰ বিৰুদ্ধে পঞ্জীয়ন কৰা মানী লণ্ডাৰিঙৰ গোচৰত অভিনেত্ৰীগৰাকীক সোধা-পোছা কৰাৰ কথা আছিল, কিন্তু অভিনেত্ৰীগৰাকী ইডি কাৰ্যালয়ত উপস্থিত হোৱা নাছিল। ইয়াৰ আগতে, ইডিয়ে ৩০ আগষ্টত গোচৰটোত জেকলিনৰ বিবৃতি লিপিবদ্ধ কৰিছিল। সুকেশ চন্দ্ৰশেখৰৰ বিৰুদ্ধে পঞ্জীয়ন কৰা প্ৰৱঞ্চনাৰ গোচৰত জেকলিন ফাৰ্ণাণ্ডেজৰ বক্তব্য মানী লণ্ডাৰিং প্ৰতিৰোধ আইনৰ (পিএমএলএ) অধীনত লিপিবদ্ধ কৰা হৈছে।

উল্লেখ্য যে জেকলিন এই গোচৰটোৰ এগৰাকী সাক্ষী। সংস্থাটোৱে অনুসন্ধান কৰি আছে যে ঠগ সুকেশ চন্দ্ৰশেখৰ আৰু জেকলিনৰ মাজত কোনো বিত্তীয় লেনদেন হৈছিল নেকি। দিল্লীৰ ৰোহিণী কাৰাগাৰত বন্দী সুকেশ চন্দ্ৰশেখৰৰ বিৰুদ্ধে এবছৰৰ ভিতৰত এজন ব্যৱসায়ীৰ পৰা ২০০ কোটি টকা সংগ্ৰহ কৰাৰ অভিযোগ আছে। তেওঁৰ বিৰুদ্ধে ২০টাতকৈও অধিক ধন দাবীৰ গোচৰ ৰুজু কৰা হৈছে আৰু তেওঁ কাৰাগাৰৰ ভিতৰৰ পৰা এটা ৰেকেট চলাইছে।

ইফালে, আজটকে এটা সূত্ৰৰ উদ্ধৃতি দি কয় যে জেকলিনে শুকুৰবাৰে নৱেম্বৰৰ প্ৰথম সপ্তাহলৈ সোধা-পোছা পিছুৱাবলৈ ইডি বিষয়াসকলক অনুৰোধ কৰিছিল।

মূলতঃ শ্ৰীলংকাৰ বাসিন্দা জেকলিনক বলীউড অভিনেতা ছলমান খানৰ ঘনিষ্ঠ বুলি জনা যায়। জেকলিনৰ দেউতাক শ্ৰীলংকাৰ আৰু মাক মালয়েছিয়াৰ। জেকলিনৰ দেউতাক এজন সংগীতজ্ঞ আৰু মা এগৰাকী এয়াৰ হোষ্টেছ আছিল। জেকলিন ৪ জন ভাই-ভনীৰ ভিতৰত আটাইতকৈ কনিষ্ঠ। জেকলিনৰ এগৰাকী ভগ্নী আৰু ২ জন ককায়েক আছে।

জেকলিন ফাৰ্ণাণ্ডেজ ২০০৬ চনত মিছ শ্ৰীলংকা ইউনিভাৰ্ছ নিৰ্বাচিত হৈছিল আৰু মডেলিং আৰম্ভ কৰিছিল। 2009 চনত, এটা মডেলিং এছাইনমেণ্টত ভাৰতলৈ আহে আৰু ‘আলাদিন’ চলচ্চিত্ৰৰ বাবে অডিচন দিয়ে আৰু নিৰ্বাচিত হয়। জেকলিনে এইখন ছবিৰ যোগেদিয়ে আত্মপ্ৰকাশ কৰিছিল। জেকলিনে নিজৰ কামত পাৰফেকচন আনিবলৈ হিন্দী শিকিছিল।

Leave A Reply

Your email address will not be published.