Local, Vocal, Global

লক্ষ্ণৌ বিমানবন্দৰত ধৰ্ণাত বহিল ভূপেশ বাঘেল

0 8

উত্তৰ প্ৰদেশ চৰকাৰে সোমবাৰে লক্ষ্ণৌ বিমানবন্দৰ কৰ্তৃপক্ষক ছত্তীশগড়ৰ মুখ্যমন্ত্ৰী আৰু পঞ্জাৱৰ উপ মুখ্যমন্ত্ৰীক লখিমপুৰ খেৰী ভ্ৰমণ কৰিবলৈ অনুমতি নিদিলে |

ছত্তীশগড়ৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ভূপেশ বাঘেলক মঙলবাৰে লক্ষ্ণৌৰ চৌধুৰী চৰণ সিং বিমানবন্দৰৰ পৰা ওলাই আহিবলৈ বাধা দিয়া হৈছিল যেতিয়া তেওঁ ৰাজ্যিক কংগ্ৰেছৰ কাৰ্যালয় পৰিদৰ্শন কৰিবলৈ আৰু দলৰ নেত্ৰী প্ৰিয়ংকা গান্ধী ভাদ্ৰাক সাক্ষাৎ কৰিবলৈ উপস্থিত হৈছিল।

লখিমপুৰ খেৰী হিংসাক লৈ ব্যাপক প্ৰতিবাদৰ মাজতে উত্তৰ প্ৰদেশ কংগ্ৰেছৰ কাৰ্যালয়লৈ যাবলৈ অনুমতি নিদিয়াৰ পিছত বাঘেল বিমানবন্দৰত ধৰ্ণাত বহিছিল। “মোক কোনো নিৰ্দেশ অবিহনে লক্ষ্ণৌ বিমানবন্দৰৰ বাহিৰলৈ যোৱাৰ পৰা বাধা দিয়া হৈছে,” তেওঁ বিমানবন্দৰত মজিয়াত বহি থকা এখন ফটোৰ সৈতে এটা টুইটত লিখিছিল।

ছত্তীশগড়ৰ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে কৰ্তব্যৰত আৰক্ষীক সুধিছিল যে তেওঁক কিয় বাধা দিয়া হৈছে কিন্তু কোনো লাভ হোৱা নাছিল, কংগ্ৰেছৰ এজন মুখপাত্ৰই কয়। “মোক কিয় বাধা দিয়া হৈছে? মই লখিমপুৰলৈ যোৱা নাই য’ত নিষিদ্ধ আদেশ আছে। মই কেৱল পিচিচি (কংগ্ৰেছ কাৰ্যালয়)লৈ গৈ আছো,” তেওঁ আৰক্ষী কৰ্মীসকলক সুধিছিল। বিমানবন্দৰত সংবাদ মাধ্যমৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰি বাঘেলে কয় যে তেওঁ লখিমপুৰ খেৰীলৈ যোৱাৰ পৰিকল্পনা নকৰে কিন্তু কংগ্ৰেছৰ কাৰ্যালয়লৈ যোৱাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে য’ত তেওঁ দিনটোৰ পিছত এখন সংবাদমেল সম্বোধন কৰাৰ কথা আছিল।

বাঘেলে এইটোও কৈছিল যে তেওঁ দলৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সাধাৰণ সম্পাদক প্ৰিয়ংকা গান্ধী ভাদ্ৰাক লগ কৰিবলৈ আহিছে যি বৰ্তমান সীতাপুৰত জিম্মাত আছে। উত্তৰ প্ৰদেশ চৰকাৰে সোমবাৰে লক্ষ্ণৌ বিমানবন্দৰ কৰ্তৃপক্ষক ছত্তীশগড়ৰ মুখ্যমন্ত্ৰী আৰু পঞ্জাৱৰ উপ মুখ্যমন্ত্ৰীক অনুমতি নিদিবলৈ কৈছিল যিয়ে তাত সংঘটিত হিংসাৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত লখিমপুৰ খেৰী ভ্ৰমণ কৰিব লগা হৈছিল।

উত্তৰ প্ৰদেশৰ উপ মুখ্যমন্ত্ৰী কেশৱ প্ৰসাদ মৌৰ্যৰ লখিমপুৰ ভ্ৰমণৰ পূৰ্বে কৃষক আৰু বিজেপি কৰ্মী দুয়োৰে প্ৰাণ হেৰুওৱা কৃষকৰ প্ৰতিবাদৰ সময়ত হিংসাত্মক ঘটনা সংঘটিত হোৱাৰ ফলত দেওবাৰে আঠজন লোক নিহত হয়।

“লখিমপুৰত সংঘটিত ঘটনাৰ পিছত জিলা দণ্ডাধীশে আইন-শৃংখলা বজাই ৰখাৰ বাবে তাত নিষিদ্ধ আদেশ জাৰি কৰিছে। সচিব অৱনীশ কুমাৰ অৱস্থীয়ে ভাৰতীয় বিমানবন্দৰ কৰ্তৃপক্ষলৈ (এএআই) ৩ অক্টোবৰ তাৰিখৰ এখন পত্ৰত কৈছিল।

Leave A Reply

Your email address will not be published.