Local, Vocal, Global

অসম আৰক্ষীয়ে দেৱালীৰ মাজত জুৱাৰ কাৰ্যকলাপৰ ওপৰত নিৰীক্ষণ ৰাখিব

0 7

দেৱালী ওচৰ চাপি অহাৰ লগে লগে ৰাজ্যখনৰ সামাজিক চক্ৰসমূহত জুৱাখেলৰ কাৰ্যকলাপ যথেষ্ট পৰিমাণে ধৰা পৰিছে বুলি জানিব পৰা গৈছে।

সোমবাৰে, কিছু গোপন তথ্যৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি শোণিতপুৰ আৰক্ষীয়ে এক সফল অভিযান চলায় আৰু দিকৰাইজান গাঁৱত এটা জুৱাৰ গুহা ভাঙি পেলায়। আৰক্ষীয়ে দিকৰাইজান গাঁৱৰ এজন নোবেদ আলীক আটক কৰে আৰু উক্ত অভিযুক্ত ব্যক্তিজনৰ দখলৰ পৰা মুঠ ২৩,৬০০ টকা, দুটা মোবাইল হেণ্ডছেট আৰু ৪৯ নম্বৰ প্লেয়িং কাৰ্ড উদ্ধাৰ কৰে।

শোণিতপুৰ আৰক্ষী বিভাগে এটা টুইটযোগে এনে ধৰণৰ সকলো অবৈধ জুৱা / টিৰ ৰেকেট ধ্বংস কৰাৰ আৰু সমাজক জুৱাখেলৰ বিপদৰ পৰা মুক্ত কৰাৰ দাবী জনাইছে।

ইফালে, অসম আৰক্ষীৰ বিশেষ ডিজিপি জি পি সিঙে মঙলবাৰে জানিবলৈ দিয়ে যে অসম আৰক্ষীয়ে ৰাজ্যখনত অবৈধ জুৱা ৰখা কাৰ্যকলাপৰ ওপৰত নিয়ন্ত্ৰণ ৰাখিবলৈ মত প্ৰকাশ কৰিছে। তেওঁ ৰাজ্যখনৰ নাগৰিকসকলক তেওঁলোকৰ মূল স্থানত সংগঠিত জুৱা কাৰ্যকলাপৰ এনে যিকোনো বিশ্বাসযোগ্য তথ্য অৱগত কৰিবলৈ আহ্বান জনায়।

তেওঁৰ অফিচিয়েল টুইটাৰ হেণ্ডেললৈ গৈ জিপি সিঙে কয়, “অহা কেইদিনমানত লোকসকলক ধৰি সংগঠিত জুৱা কাৰ্যকলাপৰ প্ৰয়াস দেখা যাব। মানুহে সংগঠিত জুৱা কাৰ্যকলাপৰ এনে যিকোনো বিশ্বাসযোগ্য তথ্য স্থানীয় অসম আৰক্ষীৰ গোট বা মোক অৱগত কৰিব পাৰে যাতে পদক্ষেপ ল’বলৈ অনুমতি দিয়া হয়।”

এইটোও জানিব পৰা গৈছে যে দেৱালীৰ নিশাৰ বেছিভাগ জুৱা ৰখা হয় সাধাৰণতে গোপনে বা ব্যক্তিগত বাসগৃহত অনুষ্ঠিত হয়, সেয়েহে, ৰাজ্যিক আৰক্ষীয়ে এই দেৱালীৰ আগতে তেওঁলোকৰ সতৰ্কতা বৃদ্ধি কৰিছে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.