Local, Vocal, Global

আৰিয়ান খান আৰু আনসকলক আজি জামিনৰ শুনানিৰ বাবে এস্প্লেনেড আদালতত হাজিৰ কৰোৱা হ’ব 

0 7

বলীউডৰ চুপাৰষ্টাৰ শ্বাহৰুখ খানৰ পুত্ৰ আৰিয়ান খানক চলিত ক্ৰুজ জাহাজ ড্ৰাগছ গোচৰত জামিনৰ শুনানিৰ বাবে আজি ৭ অক্টোবৰত এস্প্লেনেড আদালততহাজিৰ কৰোৱা হ’ব। নাৰ্কোটিক্স কণ্ট্ৰোল ব্যুৰোৰবৰ্ধিত জিম্মা আজি সমাপ্ত হোৱাৰ বাবে তাৰকা সন্তানজন, তেওঁৰ বন্ধু আৰবাজ মাৰ্চেণ্ট আৰু মুনমুন ধামেচাকে  ধৰি আনসকলক  দুপৰীয়া 2.30 বজাত দণ্ডাধীশৰ সন্মুখত হাজিৰ কৰোৱা হ’ব।

এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, প্ৰথমতে ১১ অক্টোবৰলৈকে সাতজনৰ জিম্মা বিচৰা কেন্দ্ৰীয় সংস্থাটোৱে এতিয়া বিদেশী ৰাষ্ট্ৰীয় ড্ৰাগচ চাপ্লি গ্ৰেপ্তাৰ হোৱাৰ পিছত বৰ্ধিত জিম্মা বিচাৰিব পাৰে।

প্ৰতিবেদনঅনুসৰি, এনচিবিয়ে বুধবাৰে নিশা বান্দ্ৰাৰ পৰা এজন বিদেশী নাগৰিকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰে আৰু তেওঁৰ পৰা বাণিজ্যিক পৰিমাণৰ মেফেড্ৰোন (এমডি) উদ্ধাৰ কৰে। খবৰ অনুসৰি প্ৰশ্নত থকা ব্যক্তিজনক আৰিয়ান আৰু তেওঁৰ বন্ধু আৰবাজ মাৰ্চেণ্ট দুয়োৰে ওচৰত থকা এটা এলেকাত পোৱা গৈছিল। এই নতুন ফলাফলবোৰৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত, এইটো প্ৰতিবেদিত হৈছে যে কেন্দ্ৰীয় সংস্থাটোৱে কেৱল এক সম্ভাৱ্য আন্তৰ্জাতিক ড্ৰাগ লিংক উল্লেখ কৰি জিম্মা বৃদ্ধি কৰিবলৈ ক’ব পাৰে।

আৰিয়ান, আৰবাজ আৰু মুনমুনক এনডিপিএছ আইনৰ অধীনত ধাৰা 20বি, 27, 28, 29 আৰু 35 ৰ সৈতে  ধাৰা 8(G)ৰ সৈতে অভিযুক্ত কৰা হৈছে। ২৩ বছৰীয়া আৰিয়ানক প্ৰথমে এদিনৰ বাবে এনচিবিৰ জিম্মালৈ প্ৰেৰণ কৰা হৈছিল আৰু তাৰ পিছত, সোমবাৰে, ৪ অক্টোবৰত, তেওঁৰ জিম্মা ৭ অক্টোবৰলৈ বৃদ্ধি কৰা হৈছিল। ম্যাদটো আজি শেষ হ’ব।

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.