Local, Vocal, Global

পাকিস্তান সমৰ্থিত সন্ত্ৰাসবাদী গোটসমূহে অসমত ৰক্তপাত সৃষ্টি কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে 

0 5

খবৰ অনুসৰি পাকিস্তানী গুপ্তচৰ সংস্থা ইণ্টাৰ-চাৰ্ভিচেছ ইণ্টেলিজেঞ্চ (আইএছআই) আৰু তেওঁলোকৰ সমৰ্থিত সন্ত্ৰাসবাদী গোটসমূহে গৰুখুতি হিংসাৰ পিছত অসমত ৰক্তপাত সৃষ্টি কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছিল।

অসম আৰক্ষীৰ চোৰাংচোৱা সংস্থাই আই এছ আই আৰু সন্ত্ৰাসবাদী গোটসমূহৰ পৰিকল্পনা উদ্ধাৰ কৰে আৰু নিৰাপত্তা সংস্থাসমূহক সতৰ্ক কৰে। উন্নয়ন সন্দৰ্ভত মন্তব্য কৰি মুখ্যমন্ত্ৰী মহন্ত বিশ্ব শৰ্মাই কয় যে সন্ত্ৰাসবাদী কাৰ্যৰ পূৰ্বে চৰকাৰ আৰু নিৰাপত্তা সংস্থাসমূহে প্ৰয়োজনীয় কাম কৰিব।”যিসকলে ভাবুকি দিয়ে, তেওঁলোকে সদায়ে এনে কৰে। আমি তেওঁলোকৰ আগত কাম কৰিম,” তেওঁ লগতে কয়।

ইফালে, অসমৰ আৰক্ষী সঞ্চালক প্ৰধান (ডিজিপি) ভাস্কৰ জ্যোতি মহন্তই কয় যে তেওঁলোকৰ ওচৰত কিছু ইনপুট আছে। “আমাৰ ওচৰত কিছুমান ইনপুট আছে। সেয়েহে, আমি সতৰ্ক হৈ থাকিব লাগিব। আমি প্ৰয়োজনীয় পদক্ষেপ গ্ৰহণ কৰিছো,”

আনহাতে, বাংলাদেশত সংঘটিত সাম্প্ৰদায়িক হিংসাৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত আৰু পশ্চিম বংগত ফতেহা-দ্বাজ দাহাম (ঈদ মিলাদ উন নবী/পয়গম্বৰ মুহাম্মাদৰ জন্ম উদযাপন) পিছত দুৰ্গা মূৰ্তি বিসৰ্জনৰ কথা বিবেচনা কৰি ৰাজ্যিক চোৰাংচোৱা বিভাগে সকলো জিলাক বিশেষকৈ বাংলাদেশৰ সীমান্তৱৰ্তী জিলাসমূহক সতৰ্কবাণী জাৰি কৰিছে আৰু কৰ্তৃপক্ষক যিকোনো ধৰণৰ অপ্ৰীতিকৰ ঘটনা পৰিহাৰ কৰিবলৈ বিষয়াসকলক সংবেদনশীল হবলৈ কৈছে।

অতিৰিক্ত মহানিৰ্দেশক (চোৰাংচোৱা শাখা)ৰ দ্বাৰা জাৰি কৰা ডিজি, এডিজি (আইন-শৃংখলা) আৰু সকলো এছপি আৰু আয়ুক্তলৈ প্ৰেৰণ কৰা এক বিতং সতৰ্কবাণীত কয়, “ইনপুটে আৰু জানিব পাৰিছে যে জুম্মানমাজ সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ পিছত বাংলাদেশৰ নোখালি জিলা আৰু চিটাগং জিলাত হিন্দু মন্দিৰ, দুৰ্গা পূজা পেণ্ডেলত ভাংচুৰ আৰু অগ্নিসংযোগৰ কিছুমান ঘটনা সংঘটিত হৈছে বুলি জানিব পৰা গৈছে। নোৱাখালিৰ ইস্কন মন্দিৰটোও ভাংচুৰ কৰা হৈছে।”

Leave A Reply

Your email address will not be published.