Local, Vocal, Global

মিজোৰামত ৮০ জন শিক্ষাৰ্থীৰ কোভিড-১৯ পৰীক্ষা ইতিবাচক

0 65

সোমবাৰে এক চৰকাৰী বিবৃতিত কোৱা হৈছে যে মিজোৰামৰ কোভিড-১৯ ৰ সংখ্যা ১,৩১,৮৯৭ লৈ বৃদ্ধি পাইছে কিয়নো আইজলৰ তিনিখন ব্যক্তিগত বিদ্যালয়ৰ ৮০ জন শিক্ষাৰ্থীসহ ২১২ জন লোকে যোৱা ২৪ ঘণ্টাত নভেল কৰোনা ভাইৰাছৰ বাবে ইতিবাচক পৰীক্ষা কৰিছে।

ৰাজ্যৰ তথ্য আৰু জনসম্পৰ্ক বিভাগে জাৰি কৰা বিবৃতিটোত কোৱা হৈছে যে আইজল জিলাৰ আৰু দুজন ব্যক্তি দেওবাৰে নিশা সংক্ৰমণত আক্ৰান্ত হৈ মৃত্যুবৰণ কৰে, যাৰ ফলত কোভিড-১৯ ৰ মৃত্যুৰ সংখ্যা ৪৭৯ জনলৈ বৃদ্ধি হয়।

২১২ টা নতুন ঘটনাৰ ভিতৰত আইজল জিলাই ১৪৯ টা ঘটনা, চম্ফাই (২৪), খাওজল (১৪), লুংলেই (১০), মামিত (৬),  চেৰছিপ (৪), কোলাচিব (৩) আৰু লংটলাই (২)ৰ ঘটনাৰ প্ৰতিবেদন দিছে। একক দিনৰ ইতিবাচকতাৰ হাৰ ১৯.৩১ শতাংশলৈ বৃদ্ধি হৈছে কিয়নো নতুন ঘটনাবোৰ ১,০৯৮ টা নমুনা পৰীক্ষাৰ পৰা চিনাক্ত কৰা হৈছিল।

দেওবাৰে কোভিড-১৯ৰ পৰা মুঠ ৫০৯ জন লোক উদ্ধাৰ হয়, যাৰ ফলত মুঠ পুনৰুদ্ধাৰৰ সংখ্যা ১,২৬,৬৭২ জন লৈ যায়, বিবৃতিটোত কোৱা হৈছে। মিজোৰামত বৰ্তমান ৪,৭৪৬ টা সক্ৰিয় কোভিড-১৯ টা ঘটনা আছে, ইয়াত কোৱা হৈছে।

ৰাজ্যিক স্বাস্থ্য বিভাগৰ মতে, এতিয়ালৈকে মুঠ ১৩.৯৯ লাখ নমুনা কোভিড-১৯ ৰ বাবে পৰীক্ষা কৰা হৈছে। শনিবাৰৰ আগলৈকে ৭.১০ লাখৰো অধিক লোকক কোভিড-১৯ ভেকছিনৰ টিকাকৰণ কৰা হৈছে, যাৰ ভিতৰত ৫.৪৬ লাখৰো অধিক লোকক সম্পূৰ্ণৰূপে টিকাকৰণ কৰা হৈছে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.