Local, Vocal, Global

ভাৰতত যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ১১,২৭১ টা নতুন কোভিড গোচৰ, ২৮৫ টা মৃত্যু নথিপত্ৰ

0 25

ভাৰতে যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ১১,২৭১ টা নতুন কোভিড গোচৰ পঞ্জীয়ন কৰিছে, যি শনিবাৰৰ তুলনাত ৪.৯ শতাংশ কম, যাৰ ফলত মুঠ কেছলোড ৩,৪৪,৩৭,৩০৭ হয়।

একে সময়তে, দেশখনত ২৮৫ জন লোকৰ মৃত্যু হোৱাৰ খবৰ পোৱা গৈছে, যাৰ ফলত শেহতীয়া চৰকাৰী তথ্য অনুসৰি মুঠ মৃত্যুৰ সংখ্যা ৪,৬৩,৫৩০ লৈ বৃদ্ধি হৈছে।

সৰ্বাধিক গোচৰ ৰুজু কৰা শীৰ্ষ পাঁচখন ৰাজ্য হৈছে ৬,৪৬৮ টা গোচৰৰ সৈতে কেৰালা, তাৰ পিছত আছে ৯৯৯ টা গোচৰৰ সৈতে মহাৰাষ্ট্ৰ, ৮৭২ টা গোচৰৰ সৈতে পশ্চিম বংগ, ৮০৯ টা গোচৰৰ সৈতে তামিলনাডু আৰু ৩৮৭ টা গোচৰৰ সৈতে মিজোৰাম। এই পাঁচখন ৰাজ্যৰ পৰা ৮৪.৬ শতাংশ নতুন ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে, কেৱল কেৰালাহে নতুন ঘটনাৰ ৫৭.৩৯ শতাংশৰ বাবে দায়বদ্ধ। কেৰালাত (১৭৪) সৰ্বাধিক হতাহত হোৱাৰ খবৰ পোৱা গৈছে, তাৰ পিছত মহাৰাষ্ট্ৰত দৈনিক ৪৯ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে।

যোৱা ২৪ ঘণ্টাত মুঠ ১১,৩৭৬ জন ৰোগী আৰোগ্য হৈছে, যাৰ ফলত সমগ্ৰ দেশত মুঠ আৰোগ্য হৈছে ৩,৩৮,৩৭,৮৫৯ জন। ভাৰতৰ পুনৰুদ্ধাৰৰ হাৰ এতিয়া ৯৮.২৬%। ভাৰতৰ সক্ৰিয় কেছলোড হৈছে ১,৩৫,৯১৮। যোৱা ২৪ ঘণ্টাত, সক্ৰিয় ঘটনাবোৰ ৩৯০ লৈ হ্ৰাস পাইছে।

ভাৰতে যোৱা ২৪ ঘণ্টাত মুঠ ৫৭,৪৩,৮৪০ টা পালি প্ৰদান কৰিছে, যাৰ ফলত প্ৰদান কৰা পালিৰ মুঠ সংখ্যা ১,১২,০১,০৩,২২৫ হয়। যোৱা ২৪ ঘণ্টাত মুঠ ১২,৫৫,৯০৪ টা নমুনা পৰীক্ষা কৰা হৈছিল।

Leave A Reply

Your email address will not be published.